Üretimde Kalite

3

BARDAKLARIMIZ GEORGİA PASİFİC KAĞITLARINDAN ÜRETİLMEKTEDİR.

 

Kullanmış olduğunuz bardaklarınızın kağıdının hangi kaynaklardan elde edildiği hakkında mutlaka bilgi almalısınız.

 

Üretmiş olduğumuz kağıt bardaklarımızın kağıdını GEORGİA PASİFİC üreticisinden tedarik etmekte olup kesinlikle farklı bir kağıt kullanmamaktayız. Georgia Pasific, FOREST STEWARDSHIP COUNCIL, SUSTAINABLE FORESTRY INITIATIVE® (SFI®) sertifikalarına sahiptir.

FSM

FOREST STEWARDSHIP COUNCIL, FSC gözaltı stanart zincirine göre sertifikalandırılmıştır. Gözaltı zinciri, ahşap elyaf içeriğini son ürüne üretim ve imalat yoluyla izleyen bir takip sürecidir. FSC onaylı saklama sertifikası ile bir şirket, ürününün ne kadarının sertifikalı arazilerden geldiği, geri dönüştürülmüş içeriği ne kadar içerdiğinin ve içeriğin ne kadarının kontrol edildiği tespitini yapan kuruluştur.

SFI

SUSTAINABLE FORESTRY INITIATIVE® (SFI®) CERTIFIED SOURCING  GP tesisi,  SFI’nin gözaltı standardına göre sertifikalandırılmıştır. Gözaltı zinciri, üretim ve imalat yoluyla son üründe elyaf içeriğini takip eden bir takip sürecidir. Bir SFI zincirleme belgesi ile bir şirket, ürününün ne kadarının sertifikalı arazilerden geldiği, geri dönüştürülmüş içeriği ne kadar içerdiğini ve tartışmalı olmayan ormanların içeriğinin ne kadarıyla ilgili olduğunu tespitini yapan kuruluştur.

Hızla ilerleyen dünyada, insanlar hafif eşyalar ile seyahat etmeyi tercih ederler. Bu bölümde, kağıt bardaklar önemli bir rol oynamaktadır. Taşınması, kullanılması, parçalanması ve geri dönüşümü kolaydır. Geri dönüşümlü kağıttan yapılabilir ve dünya genelinde yaygın olarak kullanılmaktadır ve popülaritesi ve talebi daha hızlı artmaktadır.

 

Günümüzde, kağıt bardaklar hastaneler, ticaret merkezleri, okullar, ofisler ve benzeri yerlerin çoğunda kullanılmaktadır. Sıradan bardaklara kıyasla, bu bardaklar kendileri ile birlikte çok çeşitli avantajlar taşırlar. Sıcak içecekler için Plastik ve köpüklü bardaklarla karşılaştırırsanız bu kağıt bardaklar oldukça faydalıdır.

 

Kağıt bardaklar tek kullanımlık olduğu için kurumlara maliyet yükü getirmektedir. Bu sebeple daha çok kalitesinden önce fiyata odaklanırlar. Ancak burada dikkat edilmesi gereken husus sağlıktır.  Kağıt bardağın fiyatından önce kalitesi araştırılmalıdır.  Kalite öne geçtiğinde ise her daim ACCASCUP tercih edilir. Bardaklarımız yüksek gramajlı olup mukavemeti oldukça yüksektir.

  • Geri dönüşümlü
  • Çevre dostu
  • Basılabilir
  • Toksit içermez

Bardaklarımız  PLA ile kaplıdır.

 

Kullanmış olduğunuz karton bardakların PLA ile kaplı olmasına kesinlikle dikkat edilmelidir.

 

Kağıt bardağı, kağıttan yapılmış ve genellikle sıvının sızdırılmaması veya kağıttan ıslanmasını önlemek için plastik veya balmumu ile kaplanmış tek kullanımlık bardaktır. Buradaki detay çok önemlidir, bardağın PLA ile kaplı olmasına dikkat edilmelidir. Aşağıda PLA ile ilgili detaylı açıklama yapılmıştır.

PLA Nedir: (Polilaktik Asit) PLA, mısır nişastası, şeker kamışı gibi nişasta zengini bitkisel kaynaklardan üretilen doğal ve yenilebilir kaynaklardan elde edilmiş bir bioplastiktir. PLA, doğada bulunan bakteri, mantar, alg, maya ve diğer mikroorganizmların etkisi ile çözünebilen yapıdadır. PLA’yı tüketen bu mikroorganizmalar, enerji kazanırken doğaya karbondioksit, nitrojen, su, tuzlar, mineraller ve organik bileşikler gibi faydalı atıklar bırakarak çevreye zarar vermediği gibi fayda bile sağlamaktadır. Yani böylece, doğa ürettiğini tekrar kendisi yok edebilir.

Fermantasyon şekeri, polilaktik asit için bir yapı taşı olan laktik aside dönüştürür. PLA belirli ortamlarda birkaç yıl sonra düşer. Doğru toplanıp sıralanırsa, hem endüstriyel olarak hem de kompostlanabilir ve geri dönüşümlüdür.

Biyolojik olarak parçalanabilir sebze sarma folyosu polilaktik asit (PLA) olarak bilinen biyoplastik, günümüz yaşamlarının bir parçasıdır. Yine de, PLA, üretmek pahalı olduğundan geleneksel petrol bazlı plastikler için tam bir alternatif olarak kabul edilmemiştir. Bununla birlikte, PLA, maliyeti nedeniyle petrol esaslı plastiklerin tam bir alternatifi değildir. Aracılık adımları nedeniyle PLA’nın üretim süreci pahalıdır.

2

Baskı yapmak için kullandığımız mürekkepler su bazlı olup %100 dönüştürülebilir.

Su Bazlı Mürekkepler Nedir:  Ana taşıyıcı maddesinin su olduğu, renk verici maddenin boya ya da pigment olduğu mürekkep türüdür. Su bazlı mürekkepler baskı sırasında ve sonrasında insan sağlığına zararlı değildir ve koku yapmaz.  Alkol ve solventin aksine kokusuzdur.  Alkol bazlı ve solvent bazlı mürekkep kullanılmamaktadır.

Sıcak içeceklerde kesinlikle Plastik Bardak kullanmayınız!

 

Kahve ve çay için tercih edildiğinden ötürü ve içerlerindeki sıcak suyun etkisiyle plastiğin içerisindeki kimyasal ve kanserojen maddelerin bir kısmının çözülerek insan vücuduna nüfus etmesiyle gerçekleşiyor. Plastik bardaklar sıcak içeceklerde kullanılmamalıdır. Plastik bardalar sıcak suyun etkisiyle plastiğin içindeki dioksin maddesi vücudumuza nüfuz eder. Dioksinin zararlı olmasının en büyük nedenlerinden biri de ne yazık ki bedene bir kere girdikten sonra bir daha dışarı atılamaz olmasıdır.