Plastik Bardak Kullanım Alanları

plastik bardak kullanım alanları

                Özellikle yaz aylarının vazgeçilmez açık hava partilerinde sıkça kullanılan plastik bardakları tanıyalım. Plastik bardaklar genellikle üretildiği materyallerden kaynaklı olarak soğuk içeceklerin tüketiminde kullanılması önerilir. Plastik bardak sıcak sıvılar ile buluştuğu zaman kanserojen etkiye sebep olabileceği için, soğuk içeceklerin en iyi dostudur. Plastik bardak imalatı esnasında kullanılan materyaller ve diğer bardaklardan farklı olarak üretim bandında geçirdiği işlemler ile sıcak içeklere uygun olmadığını kesinlikle söyleyebiliriz.

                Fast food zincirleri, kahve dükkanları, hatta en sevdiğiniz kafelerin bile ikonik plastik bardak tasarımları vardır değil mi? Plastik bardaklar birçok alanda aslında bedava reklam yapmaya da sebep olur. Müşterileriniz bardaklarındaki içeceği keyifle yudumlarken, bardak üzerindeki amblem ya da işinize dair bir ipucu aslında göze batmadan yapılan en iyi reklam hilesidir.

                 Bütün kamu kuruluşlarında mola verdiğinizde kullan at özelliği açısından hijyeni ile, park ve bahçelerde yapacağınız pikniklerde hafifliği ile, aynı zamanda ev patisinde dağ gibi yığılacak bulaşıktan kurtulmak için iyi bir seçenek olması ile hemen her alanda avantaj sağlaması dolayısıyla plastik bardakları severek kullanabilirsiniz.

                 Pandemi ile dikkat etmemiz gereken hijyen kuralları katbekat arttı. Fişinizde kullandığınız su bardağınızın temiz olduğundan her an emin olmak mümkün değil. Özellikle havadan bardağınıza yapışabilecek toz, mikrop ve bakteriler ile başa çıkmak için her kullanımda bardağımızı yıkamanız gerekiyor. Fakat yoğun iş temposu içerisinde bunu her defasında tekrarlamak mümkün değil. Burada plastik bardak imdadınıza yetişiyor. Özellikle restoran ve kafelerin yoğun saatlerde bardak gibi oldukça hızlı kirlenen eşyaları kusursuz temizlenemiyor. Özellikle böyle bir zamanda toplu yemek yenen mekanlarda içeceğinizin türüne göre karton ya da plastik bardak talep etmek, kendimizi korumak için iyi bir adım olabilir. Biz de tedarikçiler olarak bu kullanım artışının farkında olup, talebe yönelik plastik bardak üretimi yapmaya hızla devam ediyoruz.  Kullanılan plastik bardakların çevreye zararları hakkında endişeleniyor olabilirsiniz. Fakat ürünlerimizin hepsi geri dönüştürülebilir nitelikteki materyallerden üretildi.  Ayrıca her plastik bardak üretimi esnasında, ambalaja basılan semboller ile plastik bardağınızın geri dönüştürülebilir olduğunu teyit edebilirsiniz.