Neden Tek kullanımlık Karton Bardak Kullanmalıyız?

tek kullanımlık karton bardak

             Bütün sıcak ve soğuk içecekler de diğer bardak çeşitlerine nazaran en güvenli malzemeden yapılmış bardak karton bardaktır. Karton bardaklar kolayca geri dönüştürülebilir olduğu için çevreyi kirletmez. Çevreyi kirleten geri dönüşüm kurallarına uygun hareket etmeyen duyarsız insanlardır. Karton bardakların tüketimi sonucu sıfır atık oluşur. Karton bardaklarınızı evde dahi geri dönüştürebilirsiniz. Kâğıttan üretildiği için doğada yok olması oldukça kısa sürer.

              Karton bardak, yeni normal olarak hayatımıza entegre ettiğimiz pandemi döneminde özellikle toplu alanlarda, restoran ve kafelerde, hatta evlerimizde bile bize oldukça yardımcı olmuştur. Hijyen açısından tek kullanımlık bardak tüketimi oldukça sağlıklıdır. Bardak üzerinde çeşitli bakteri ve virüsler üremeden karton bardak geri dönüşüme hızlıca uğrayabilir. Özellikle birçok insanla birlikte vakit geçirdiğiniz çalışma alanlarımız olan ofislerde karton bardak kullanımı pandemi dönemi ile birlikte neredeyse zorunlu hale gelmiştir. Tek kullanımlık bardak ile, kupamızı sıkça yıkayamam adınız zamanlarda gününüzü kurtarabilirsiniz.

                   Karton bardak doğal reklam ürünüdür. Reklamını yapmak istediğimiz işinizin ya da işyerinizin amblemleri ile donatılmış karton bardak, sizin ulaşamadığınız bölgeleri dahi tüketicilerinizle birlikte yol olarak reklamınızı yapar. Tek kullanımlık karton bardak diğer farklı maddelerden üretilmiş bardaklardan farklı olarak çok daha yumuşak ve nazik bir yapıya sahiptir, ağzınızda tahrişe yol açmaz. Yumuşak ve nazik yapısının yanında oldukça dayanıklı olmasıyla birlikte sıcak ve soğuk dahil tüm içeceklerinizi başarı ile muhafaza eder.  Sağlığa zararı olmayan maddelerden yapılmış bardaklar arasında en az maliyete sahiptir cam gibi oldukça sağlıklı olan kupalarımız maalesef temizlenmesi gereken her süre zarfında özellikle yoğun olduğumuz günlerde yıkanmadığı için karton bardak sizi kullanımı oldukça rahat ettirecektir. Sağlıklı materyallerden üretilmiş bardaklar arasında taşınabilirliği en kolay olan bardak karton bardaktır. Cam bardağı kıyasla karton bardak, hem kırılma tehlikesi olmadan hem de ağırlık yapmadan sizinle her yere gelebilir.  

                   Karton bardak diğer tek kullanımlık bardak çeşitlerine göre içerisine konan sıvının sıcak ya da soğuk olması fark etmeksizin, asla içeceğin tadını değiştirmez. Özellikle köpük ve plastik bardakların sıcak içecekler ile teması sonucunda üretildiği maddelerden içerisindeki sıvılara transfer yaparak uzun vadede sağlık sorunlarına yol açabilir.