Karton Kahve Bardağı Çeşitleri

tek kullanımlık karton bardak

Özellikle işyerlerinde tercih edilen karton bardaklar, pratik olmaları ve zamandan kazandırmaları açısından sık kullanılan bardak çeşitlerinden biridir. Karton bardakların kullanım alanı oldukça yaygındır. Gıda sektöründe hizmet veren cafelerde, kahve dükkânları ve büfelerde, ulaşım sektörünün kolları olan hava yolu, otobüs, tren, vapur gibi ulaşım alanlarında müşterilerin içecek ihtiyaçlarını karşılamada sık sık kullanılan karton bardaklar kahve, çay gibi sıcak içeceklerin çok tüketildiği şirketlerde ve kalabalık ofislerde de sıklıkla tercih edilir.

 

Tek kullanımlık oldukları için oldukça pratik olan ve tekrar yıkanmadığı için zamandan kazandıran karton bardakların bir özelliği de reklam amaçlı kullanılmaya müsait olmalarıdır. Özellikle kahve satan kafeler ve kahve zincirleri tarafından reklam ve tanıtım amaçlı kullanılan karton bardaklar, kahve, çay vb. içecekleri tüketen kişilerin elinde adeta sokak sokak gezmektedir. Kalabalıklar arasında elindeki içecek bardağıyla gezen kişiler sıklıkla karşımıza çıkıyor ve karton bardakların üzerinde yer alan marka ve logolar kolayca dikkatimizi çekiyor. Bu anlamda reklam değeri açısından oldukça etkili bir yöntem diyebiliriz.

 

Hem sıcak hem de soğuk içecekler için tercih edilen karton bardaklar aynı zamanda su tüketiminde de kullanılmaktadır. Gün boyu özellikle su, çay ve kahve gibi içeceklerin sıklıkla tüketildiği karton bardaklar içesinde sabah uykusuzluklarına son vermek için kullanılanların başında kahve bardakları gelmektedir. Karton bardaklar kullanım amaçlarına göre çeşitli hacimlere ayrılmaktadır ve bu hacimler “Oz” şeklinde ölçülendirilirler. Bardak ölçüleri 7 Oz’dan 22 Oz’a kadar farklı büyüklüklere sahiptir. Karton kahve bardağı çeşitleri içerisinde en tercih edilen ölçü 7 Ozdur. 180 cc kapasiteye sahip olan 7 Ozluk karton kahve bardakları, boyutları sayesinde kahvenizi maksimum süre sıcak tutar. Karton kahve bardakları kahve tüketimine uygunluklarının yanı sıra su tüketimine de oldukça uygundur. Yani hem sıcak hem de soğuk içecekleriniz için oldukça uygun boyutlara sahiptir.