Karton Çay Bardağı Çeşitleri

4oz-karton-bardak-kapagi6

Karton bardaklar işyerleri başta olmak üzere özellikle hizmet sektöründe en sık kullanılan ürünlerden biridir. Tek kullanımlık olmaları nedeniyle oldukça pratik çözümler sunan karton bardaklar çay, kahve, su gibi soğuk ve sıcak olarak tüketilebilen tüm meşrubatlar için rahatlıkla kullanılabilir. Kullanım alanı oldukça yaygın olan karton bardaklar kullanılacakları meşrubatın içeriğine göre çeşitli boyutlarda üretilirler ve içeceklerinizi eliniz yanmadan konforlu bir şekilde tüketmenize olanak sağlar.

 

Karton bardaklar, ofislerde, plazalarda, gıda sektöründe hizmet veren cafelerde, kahve dükkanlarında, ulaşım sektöründe hizmet sunan hava yolu, otobüs, tren, vapur vb. ulaşım alanlarında en çok tercih edilen ürünlerden biridir. Özellikle kalabalık ofislerde ihtiyaç duyulan sıcak ve soğuk içecekler için pratik olarak kullanılan karton bardaklar, aynı zamanda ana malzemesinin kağıt olmasından dolayı sağlık için hiçbir tehdit oluşturmaz. İç içe konarak yer kaplamadan muhafaza edilebilen kağıt bardaklar ofis mutfaklarının gözde eşyaları arasındadır.

 

Karton bardaklar kullanım amaçlarına uygun olarak farklılaşan ebatlarla üretilmektedir. Her tür sıcak ve soğuk içeceği muhafaza edebilen karton bardaklar hacimlerine göre “Oz” ölçüsü ile boyutlandırılırlar. Konulacak içeriğin sıcak ya da soğuk olması, asitli ya da asitsiz olması gibi unsurlar bardak boyutlarını etkileyen faktörlerdendir. Karton bardakların boyutları 4 Oz’dan 22 Oz’a kadar değişmektedir. 22 oz, 16 oz, 12 oz, 9 oz, 8 oz, 7 oz, 4 oz, 100 cc, 200 cc ölçülerinde karton bardak üretimi yapılmaktadır.

 

Evlerimizde, işyerlerimizde ve yolculuklarımızda tercih ettiğimiz içeceklerin başında çay gelmektedir. Karton çay bardakları, günlük yaşamımızın vazgeçilmez sıcak içeceklerinden olan çay tüketimimizde tercih ettiğimiz bardaklardır. Karton çay bardağında en çok tercih edilen bardak ölçüsü 4 Ozdur. 4 Ozluk bir ölçüye sahip kağıt bardak 100 cc’ye karşılık gelmektedir. Bu ölçüye sahip karton çay bardakları çayınızı uzun süre sıcak içebilmenize olanak sağlamaktadır. Çay içerken büyük bardakları kullananlar, 7 Oz, 8 Oz gibi daha büyük ebatlarda üretilen karton bardakları tercih edebilirler.