Karton Bardakları Nerede Kullanabilirsiniz?

karton bardak kullanım alanları

Tüm içeceklerin tüketiminde rahatlıkla kullanılabilen karton bardaklar, özellikle sıcak içeceklerin tüketiminde daha sağlıklı oluşları nedeniyle köpük ve plastik bardaklara göre daha fazla tercih edilmektedir. Doğal selülozdan üretildikleri için ısındığında ham maddenin içeceğe karışma riski taşımayan karton bardaklar, geri dönüşüme elverişlilikleri sayesinde aynı zamanda doğa dostudur. Peki, karton bardaklar en çok nerelerde kullanılır? Geniş bir kullanım alanına sahip olan karton bardaklar, 4 oz, 7 oz, 8 oz, 12 oz ve 16 oz ölçü birimleri ile seyahat firmalarından okul kantinlerine, ofislerden otellere kadar birçok kurumda çokça kullanılmaktadır.

 

Karton Bardakların Kullanım Alanları

 

Karton bardaklar neredeyse tüm sektörlerde, bardağa ihtiyaç duyulan her an rahatlıkla kullanılabilen sağlıklı ürünlerdir. Türkiye’de her yıl ortalama 4,5-5 milyar civarında karton bardak tüketimi gerçekleştirilmektedir. İnsanların bilinçlenmesi ile birlikte bu kullanım alanları yayılarak daha geniş sektörleri kapsamaktadır. Karton bardakların kullanımı konutlar, seyahat firmaları, okul kantinleri, ofisler ve otel sektörü gibi alanlarda daha fazla tercih edilmekle birlikte, kısaca bardağa ihtiyaç duyulan her an kullanılabilir diyebiliriz.

 

Fiyatı ile de oldukça makul olan karton bardaklar aynı zamanda, hem sağlıklı hem de pratik olması sayesinde çok fazla tercih edilen bir reklam promosyon ürünü olarak da kullanılmaktadır. Kurumunuzu daha geniş kitlelere düşük reklam bütçesi ile tanıtmanın en kolay yollarından olan karton bardaklar, iş yemeklerinde, konferans ve seminer gibi etkinliklerde, gezi ve organizasyonlarda, toplantılarda, sunumlarda ve her tür etkinlikte gönül rahatlığı ile kullanılabilir.