Karton Bardak Üretim (İmalat) Aşamaları

3000 Adet 4 Oz Karton Bardak

              Karton bardak artık hayatımıza, eskisinden daha fazla yer alıyor. Hijyenin günlük yaşamımızdaki önemini gittikçe daha çok anladığımız bu günlerde karton bardak, tek kullanımlık yapısı ile adeta günü kurtarıyor. Kalabalık toplantılarda bulaşık angaryasından bizi kurtaran, hem sıcak hem de soğuk içecekleri zevkle içmemizi sağlayan, aynı zamanda kolay taşınabilirliği ile her an yanımızda bulunabilen karton bardaklar hakkında hemen hepimiz detaylı bilgiye sahip değiliz. Peki ‘’Karton bardak üretimi nasıl yapılır? Sağlığa zararı var mıdır? Karton bardak imalatı hakkında ne bilmemiz gerekiyor? Karton bardak kâğıdı neden önemlidir?’’ gibi birçok insanın aklına takılan soruların cevaplarını bilmek ister misiniz? Sizi karton bardak imalatı hakkında hazırladığımız bir yolculuğa davet ederek, tüm sorularınızı cevaplayacağız.

           Karton bardak üretimi ilk aşaması olarak bardağın boyutuna karar kılınır. Karton ardak boyutu 4 oz ,7 oz, 8 oz ,9 oz ,12 oz ,14 oz ,16 oz gibi boyutlar arasından tercih yapılarak üretimin ilk aşaması bitirilir. Karton bardak amaca yönelik baskılar ile süslenebilir. Baskı yapılmak istenen amblem, yazı ya da şekillerin baskı makinesine tanıtılması ile kolayca baskı işlemi gerçekleşebilir. Hem böylece kolayca reklam da vermiş olursunuz. İsteğe bağlı olarak özel boyutlu ve özel baskılı karton bardak üretimi yapılabilir.  Karton bardak imalatı aşamalarında tema, baskı, boyut ve renk gibi özellikler belirlenip gerekli kontroller yapıldıktan sonra üretim yapılır. Karton bardaklar ağız kısmı sonradan kıvrılmak üzere yeni aşamaya hazırlanır. Üzerinde kullanılan baskı materyalleri sağlığa zararı olmayan su bazlı boyalar ile yapılır. Karton bardak kalıplarından yararlanılarak kesim işlemi yapılır. Neredeyse karton bardak imalatı bitmek üzere! Kesimi yapılan karton bardaklar ağız kısımları hafifçe kıvrılarak üretimin son aşaması tamamlanır. Geriye sadece belirlenen sayıda bardakların iç içe geçirilip, ambalajlanması kalır.

                Karton bardak imalatı hakkında bileniz gereken en önemli unsur, bardağın hangi kâğıttan üretilmiş olduğudur. Kalitesiz olan kağıtlar sağlığınızı tehdit eder. Bizim üretimimiz olan tüm bardaklar GEORGİA PASİFİC kağıdından yapılmış ve üstün kaliteye sahiptir.   Karton bardak üretimi için kullandığımız Georgia Pasific kâğıdı,  Forest Stewardship Council (FSC) sertifikasına uygun üretim ve dağıtıma tabidir.