Çevre Dostu Kullan At Ürünler

Plastik kirlilik yaygın bir sorun, şimdiye kadar yapılmış olan tüm plastiklerin yalnızca yaklaşık % 9’u geri dönüştürülmüş ve tüm plastik atıkların% 12’si yakılmıştır. Kalan % 79, halen kullanılmıyorsa, ya çöp sahasında ya da doğal ortamda birikmiştir.

Okyanuslarımızdaki plastik kirliliğinden ötürü her yıl bir milyon deniz kuşu ve 100.000 deniz memelisi ölüyor.

ABD Hastalık Kontrol Merkezleri tarafından yapılan bir çalışmada, insanların yaklaşık yüzde 93’ü BPA (plastik ürünlerde bulunan potansiyel olarak zararlı bir kimyasal) için pozitif test yaptı. Yani plastik tüketmeye başladık. Sorunun sizin bir etki yaratamayacak kadar büyük olduğunu mu düşünüyorsunuz? Tekrar düşünün.

Satın aldığınız bazı plastik ürünleri değiştirmenin ne kadar kolay olduğunu size göstermek için bu çevre dostu ürünler listesini bir araya getirdik. Bunları değiştirerek o bölgedeki tek kullanımlık plastik kirliliğinizi neredeyse tamamen ortadan kaldırabilirsiniz.

Plastik kirliliğiyle savaşmanın en iyi yollarından biri, örnek olarak yaşamak ve satın aldığınız ürünlerin hem etik hem de çevre göz önünde bulundurularak üretilmesini sağlamaktır.

Ayrıca yolculuğu arkadaşlarınız ve ailenizle paylaşmayı da unutmayın. Ne kadar çok arkadaşınızı ikna ederseniz, bunun gibi makaleleri ne kadar çok kişiyle paylaşırsanız, o kadar çok insan günlük yaşamlarında çevre dostu ürünleri kullanmaya başlayacak ve biz de dünyayı böyle değiştiriyoruz.

Kullan At Ürünler İle Çevreyi Koru

Bir düşünün: Pipetler, plastik poşetler, su şişeleri, selofan gıda ambalajları ve strafor kaplar, mikro ömürler için tasarlanmış eksiksiz bir ürün sınıfıdır. Başka bir deyişle, en kısa kullanımdan sonra çöp sahalarımızı doldururlar. Dahası,üretim için gerekli enerji ve hem uluslararası hem de yerel nakliyeyi içeren gerçek üretim net maliyetini açıklayamıyor.

Sizde küçük eylemlerin büyük değişime yol açabileceğine inanıyor musunuz?  Bu tek kullanımlık atılabilir ürünleri daha dayanıklı mutfak eşyaları ile değiştirmek gibi küçük eylemler, alışkanlıklar ve satın alma kararları büyük, hatta belki de radikal bir fark yaratabilir.

Kâğıt Bardak İle Çevreyi Koru 

Elbette yanında cam bardağını taşımak her zaman daha avantajlıdır. Ancak eğer bu mümkün değilse; kâğıt bardak çevre dostu üretimi ile ikinci seçeneğiniz olmalıdır.  İnsanlar kâğıt bardak kullanmaya ne zaman başladı; Ofisler, okullar, hastaneler ve daha pek çok yerde oldukça yaygın kullanılan kâğıt bardak hangi sebeple ortaya çıktı biliyor musunuz?  Bu bardakların plastik ve sıradan bardaklara göre birçok faydası vardır. 1918’de Amerikan grip salgını sırasında kullan at karton bardak ortaya çıktı. İnsanlar enfeksiyondan kaçınmak ve hijyeni korumak için bu atık kaplarını kullanmaya başladı. Günümüzde bu fincanlar süt, gazlı içecekler, soğuk içecekler, çay ve kahve ve daha birçok içecek için özel olarak kullanılan çeşitli şekil ve boyutta mevcuttur. Bunlar genellikle kâğıttan üretilir ve ince mum veya polietilen tabaka ile lamine edilir. Kâğıt bardağın alt kısmı disk ile kapatılmıştır.

Kağıt Kahve fincanları

Tek kullanımlık kahve fincanları, büyük miktarda çevre kirliliğine destek olurlar.   Çevre dostu bir kahve fincanı kullanarak çevre kirliliğinin azaltılmasına yardımcı olabilirsiniz. Ayrıca kahve ısı standartlarına göre üretildikleri için en sevdiğiniz kafedeki makineye sıkıca sığarlar. Sadece gıda ambalajına uygun sertifikalı malzemeleri (kâğıt, boya, tutkal vb.) seçen çevre dostu firmalar kullan at ürünleri konusunda oldukça başarılı ve tabaktan bardağa, kutudan karıştırıcıya birçok ürün çeşidi ile dünyayı plastik çöplüğü olmaktan koruyor.   Çevre dostu karton bardak seçimlerinizde mutlaka devlet onaylı bir firma seçin ve plastik kaplamalı bir karton bardak almadığınıza emin olun.